Психологічна стійкість під час війни, її розвиток

Як українці проявляють себе зараз з точки зору психологічної стійкості?

Ми є неймовірним народом! Ми в такій стресовій, викличній і шоковій ситуації змогли швидко стабілізуватися і згуртуватися, проявити незламність духу.

Це зрозуміло, що війна стресова. Ми знаємо з досліджень інших країн, що війна може підвищити рівень певних психічних розладів, але це не обов’язково має бути так, якщо ми матимемо стійкість (резильєнтність). Як народ, ми зараз демонструємо неймовірну резильєнтність і весь світ нами захоплюється. Якщо кинути ялинкову іграшку і тенісний м’яч, то резильєнтність – це те, чим володіє тенісний м’яч, українці, наче дуже хороший тенісний м‘яч.

Чи є швидкий рецепт стійкості, який ми можемо приготувати в домашніх умовах без лікаря?Дехто думає, що стійкість – це дуже загадкова річ, що в одного є цей дар, в іншого – ні. Але це, як м’язи – ми всі з ними народжуємося і коли ми їх використовуємо і робимо вибір в труднощі бути резильєнтними, тоді на страх відповідаємо мужністю, на ненависть відповідаємо любов’ю. Не піддатися розпачу, навіть якщо він нас інколи, як хвиля б’є, але встати і далі йти до наших цінностей.

Як бути з дітьми?

Ми не можемо закрити дітям очі, вони все чують. Вони не мають бути наодинці в цьому. Для дитини головним термостатом її безпеки є присутність людей, яким вона довіряє.

  1. Головне – бути поруч.
  2. Розуміти, що багато речей йде через приклад. Ми передаємо резильєнтність, моделюючи її. Як ми діємо, що ми говоримо – ми є прикладом. Дітям не потрібні ідеальні приклади. Ми недосконалі, але ми вчимося.
  3. Важливо з ними говорити і слухати, що їх хвилює. Дітям важливо розібратися також, чому це сталося. Нам важливо допомогти їм побудувати розуміння. Ми не знаємо, коли це закінчиться, але ми точно знаємо, що це закінчиться.
  4. Дітей треба задіювати, ефективно витрачати їх час.
  5. Треба відновлюватися ( добрий сон, прогулянка, добра казка).

«Ми є у великому моменті нашої історії, історії людства. Ви, як народ, опинилися на зламі цивілізацій. Цивілізації зла і любові. Ми зараз на передовій всього людства й історії. Кожне покоління мало свої випробування, і нам важливо своє пройти з гідністю. Щоб не було, яким би не був страшний ворог, тільки разом, як людство добра, як єдиний народ нам треба це пройти. Точно буде перемога! Я не маю жодного сумніву. Але перемога це буде не кінець, це буде початок. І важливо, щоб ми не загубили цієї мудрості та єдності, і це буде початок іншої великої історії!». (Олег Романчук)

Кiлькiсть переглядiв: 185

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.